To jest demo półprzezroczystości (IE)
Jeżeli chcemy użyć półprzezroczystego tła na stronie (bez obrazków) to warto wypróbować poniższe metody - w zależności od przeglądarki:
Standard CSS3 pozwala na zdefiniowanie kanału alpha, wraz z podawaniem składowych rgb - wówczas zamiast pisać rgb dodajemy a na końcu i podajemy 4 dane (alpha ma zakres od 0 do 1)
background: rgba(255,255,255,0.05)
Innym wyjściem jest zrobienie całego obiektu półprzezroczystego właściwością opacity - jednak należy pamiętać, że content także będzie półprzezroczysty.
opacity: 0.1;
To jest demo półprzezroczystości
Filtry MSIE
Jeżeli chcemy, aby półprzezroczystość była widoczna w IE (także w IE6), konieczna jest zabawa wbudowanymi filtrami IE, a dokładniej DXImageTransform.Microsoft.Gradient. Sam zapis koloru używany w filtrze jest nieco dziwny i wygląda mniej więcej tak #AARRGGBB. Aby zdefiniować filtr dla IE tworzymy osoby arkusz CSS dla IE (umieszczając go np. w komentarzach warunkowych) i umieszczamy w nim definicję filtru - poniżej przykład
W celu szybkiej konwersji naszego kodu CSS3 możemy wykorzystać generator online - działa bardzo porządnie ;).
I w ten oto sposób możemy się cieszyć półprzezroczystością w zdecydowanej większości używanych przeglądarek internetowych.
{ background: transparent; -ms-filter: "progid:DXImageTransform.Microsoft.gradient(startColorstr=#A5186821,endColorstr=#A5186821)"; /* IE8 */ filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.gradient(startColorstr=#A5186821,endColorstr=#A5186821); /* IE6 & 7 */ zoom: 1; }
To jest demo półprzezroczystości (IE)
I w ten oto sposób możemy się cieszyć półprzezroczystością w zdecydowanej większości używanych przeglądarek internetowych.
1 komentarz:
bardzo fajne tylko jeśli warstwa przezroczysta jest odnośnikiem to nie można klikać
Prześlij komentarz