Mozilla Dev Derby

Promocja nowych możliwości HTML5 staje się coraz mocniejsza i coraz ciekawsza - szczególnie dla developerów. Poszczególni producenci przeglądarek starają się organizować różne konkursy, żeby zachęcić nas do skorzystania z technologii takich jak CSS3 czy znaczników <video>. Jednym z ciekawszych konkursów tego typu jest Mozilla Dev Derby.


Zasada konkursu organizowanego jest prosta - co miesiąc odbywa się kolejny cykl, gdzie tematem jest jedna z nowych technologii (do tej pory były animacje CSS3, <video>, History API oraz geolokacja). Przez miesiąc czasu możemy wrzucać nasze aplikacje, a następnie czekać do około 20. dnia następnego miesiąca na ogłoszenie wyników.

Formuła konkursu jest o tyle ciekawa, że uczestnicząc w konkursie mamy miesiąc na przyglądnięcie się zadanemu zagadnieniu z HTML5/CSS3, a dodatkowo do tego motywuje możliwość wygranej. Prawie doskonała forma nauki.

W dwóch edycjach moje zgłoszenia zostały wyróżnione.
W ramach <video> do piątki najlepszych zakwalifikowała się aplikacja 'Punch the TV'Z kolei w kategorii History API aplikacja 'Fly, Fly' zdobyła drugie miejsce.Poniżej kilka innych, ciekawych aplikacji z różnych edycji:

Rain RipplesFacial Recognition and Analytics with HTML5's Video Tag


HTML5 Drawings


Urban ArteriesGorąco zachęcam do przygotowywania własnych dem i wysyłania na ten konkurs! Oprócz zdobytej nauki i satysfakcji zawsze możemy wygrać jedną z trzech nagród.


Prześlij dalej:

4 komentarze:

Design Concept pisze...

Cześć
Mam pytanie ponieważ wygrałeś Dev derby. Jak długo szła do Ciebie paczka z nagrodą?

Michal Biniek pisze...

Hej!
Szło to na ogół koło tygodnia od czasu jak napisali, że wysłali - a na to czasem trzeba poczekać (raz jak mieli zamieszanie to kilka miesięcy, ale wtedy dodawali bonusy) - z reguły kilka tygodni :) Gratuluję też drugiego miejsca!!!

Design Concept pisze...

Dzięki za odpowiedź. Już jest w Warszawie (kurierem fedex wysłali). Jest aktualnie na odprawie celnej. Ciekawa jestem jak to się potoczy czy naliczą jakieś opłaty typu cło, podatek.
Jak było w Twoim przypadku?
PS. Gratuluję! Ty zgarnąłeś wszystkie rodzaje nagród w tym konkursie :)

Michal Biniek pisze...

Teoretycznie moga naliczyc dodatkowe oplaty, natomiast z reguly Mozilla wysyla paczka jako 'gift', wiec nawet jak zadeklarujesz co jest w srodku to przechodzi bez placenia.

Prześlij komentarz