Google Developer Day 2011

Kolejny Google Developer Day w Pradze i kolejne świetne prezentacje o tematyce tworzenia stron/aplikacji internetowych w oparciu o najnowsze technologie. Dla mnie najciekawszy był potok prezentacji pod tytułem Chrome & HTML5. W trakcie wystąpień była mowa zarówno o zastosowaniach HTML5 w życiu codziennym jak i HTML5 z tzw. bleeding edge (WebRTC, WebIntents) itp. Zatem co słychać w technologiach internetowych wg Google? Oto krótka lista tego co mogliśmy zobaczyć na GDD.
These Aren't the Sites You're Looking For: Modern HTML5 Web Apps


W skrócie - zestawienie najnowszych technologii z przypadkami ich zastosowania (CSS Media Queries, History API, File API, specyficzne dla Chrome'a rozszerzenia API itp.).
Slajdyhttp://bit.ly/nrjLs7

Working Off the Grid: HTML5 Offline


Bardzo ładne podsumowanie tego co oferuje HTML5 w zakresie stron dostępnych w trybie offline. Warte przeglądnięcia, zarówno jeśli dopiero zaczynamy przygodę z wersją offline jak i chcemy przypomnieć sobie pewne elementy.
Slajdyhttp://devfest-html5-offline.appspot.com/

Hardware Accelerated Graphics for the Web with WebGL


Zasadniczo wprowadzenie do three.js. Prezentacja przekonała mnie do przyjrzenia się bliżej temu jednemu z popularniejszych frameworków do WebGL.
Slajdyhttp://gdd11-webgl.appspot.com/

Bleeding Edge HTML5


W opisie do tego wykładu były m.in. WebSockety, których jednak nie zaprezentowano, ale za to pokazano coś 100x lepszego - WebRTC (real-time communication), które będzie umożliwiać streamowanie wideo z kamerki poprzez połączenie P2P. Oczywiście cały czas jest w fazach przygotowania, więc jedynie namiastkę znajdziemy w Canary Buildach, ale zawsze to coś!
Slajdyhttp://bleedinghtml5.appspot.com/

Android Svet

Czesi przygotowali także kącik z różnorakimi urządzeniami opartymi o system Android. Z ciekawostek był Galaxy Note, który wówczas jeszcze nie był dostępny w sklepach. Ponadto kolekcja tabletów Galaxy Tab oraz akwarium na pływające telefony Motoroli.


Prześlij dalej:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz