Aktywności - boks Activity Feed - wakacyjny kurs Facebooka

Po weekendzie zajmiemy się boksem podobnym do rekomendacji - a nawet mogącym zawierać poprzednio omawiany komponent - Activity Feed. Aktywności prezentowane w boksie przedstawiają wpisy dokonane przez naszych znajomych z podanej domeny - w ten sposób możemy umieścić przegląd aktywności związanych z naszą stroną spersonalizowany do zalogowanego użytkownika.


Boks Activity Feed zawiera informacje udostępniane przez naszych znajomych - w przypadku, kiedy brakuje takich informacji wówczas umieszczane są informacje z boksu rekomendacji. Podobnie jak w przypadku pozostałych pluginów Facebook'a kod uzyskujemy z kreatora:


W związku z tym że Activity Feed jest bardzo zbliżony do boksu Recommendations - posiada takie same parametry dotyczące wyglądu:

  • wyświetlanie nagłówka
  • dwa tryby kolorystyczne (jasny i ciemny)
  • czcionka
  • kolor ramki
Dodatkowym elementem jest checkbox odpowiedzialny za wyświetlanie elementów rekomendacji Show Recommendations. Dobrym przykładem prezentacji różnicy pomiędzy niezaznaczonym i zaznaczonym checkboxem jest np. domena youtube.com - w przypadku innych domen ciężko było mi znaleźć różnice ;)

Po lewej - bez rekomendacji, po prawej - z włączonymi rekomendacjami
Boks jest dostępny zarówno poprzez XFBML jak i iframe.

Prześlij dalej:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz