Live stream - czyli współdzielone komentarze - wakacyjny kurs Facebooka

Co zrobić w sytuacji, kiedy chcemy udostępnić użytkownikom naszego serwisu coś w stylu Facebook'owej tablicy? Wówczas możemy zastosować Live stream - kolejny boks udostępniony przez Facebook'a, który tym razem służy do publikacji informacji pomiędzy użytkownikami. Docelowo wiadomość użytkownika trafia zarówno na ogólnodostępną tablicę, jak i na tablicę użytkownika - lub tylko na tablicę użytkownika.


Docelowo Facebook zaprojektował ten plugin do wydarzeń - gdzie w jednym momencie wiele osób będzie chciało podzielić się jakąś informacją. Wówczas oprócz znajomych użytkownika wiadomość może też trafić na ogólnodostępną tablicę. Do dostosowania tym razem nie ma zbyt wiele - jedynie szerokość i wysokość.Umieszczenie na ogólnodostępnej tablicy oraz na tablicy użytkownika odbywa się jedynie przy zaznaczonym boksie Udostępnij wszystkim oglądającym to wydarzenie / Share with everyone watching this event. Jeżeli odznaczymy ten checkbox wówczas wiadomość trafi tylko na naszą tablicę - niestety nie da się ustawić domyślnej wartości tego pola.

Należy pamiętać, że możemy umieścić kilka takich boksów na jednej stronie - wówczas musimy pamiętać o nadaniu każdemu z boksów różnych XID - inaczej wiadomości będą współdzielone.

Prześlij dalej:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz